Pages

Friday, August 12, 2011

Yay Stripes!

Selam!

Bant tekniği uygulama denemelerine devam! Bu yaptığım manikürü bir yerlerde görmüştüm ve denemek istemiştim. Anca sıra geldi.

Yapması basit ama görüntüsü hoş bir manikür. Tabi tırnaklarımın en uzun haline yaptım - artık kısalttım. O kadar uzunu rahatsız ediyor. Bant tekniğinde, bana göre, tek sorun çok sabırlı olmak gerekmesi. Mesela burada da bir katı sürüyorsun, kurumasını bekliyorsun, üstüne bantı yapıştırıp ikincisini sürüyorsun. Ama ben her seferinde yeterince beklememiş olduğum için alttaki ojeye zarar veriyorum. Burada da oldu; çok sinir bozucu değil mi?

Kullandığım ojeler sırasıyla Rimmel 058 Lemon Drop - Golden Rose 227 - Alix Avien 170. Golden Rose'un bu rengini çok beğendim, büyük olasılıkla yakınlarda tek başına kullanırım. Rimmel'in ojesini ise pek de beğenmedim; kaç kat sürsem de pürüzsüz bir tabaka olmadı. Başka ojelerinde böyle olmuyordu, anlamadım.

Bu sıcak yaz ayları için pek sonbahar renkli oldu. Belki bir dahaya yaz renkleriyle yaparım bunu.

~~

Hi!

Continuing with tape manicure trials! I saw this one somewhere before and wanted to try it.

It is easy to do yet looks nice.  The only problem with tape techique, according to me, is that you have to be really patient. For example, in this one I apply one coat, wait for it to dry, stick the tape on it and apply the second coat. Yet I never wait enough, apparently, because tape always damages the applied coat. Isn't it irritating?

The polishes I used were Rimmel 058 Lemon Drop - Golden Rose 227 - Alix Avien 170. I really like Golden Rose's this color; will probably apply in alone these days. I didn't like Rimmel's polish; no matter how may coats I apply, I couldn't get a flawless coat. This didn't happen with the brand's previous polishes; I didn't understand the reason.

The was so autumn colors for these hot summer months; maybe I can try with summer colors next time.

3 comments:

Gezi/yorum... said...

üç renkli oje biraz sinir bozucu olmuş :)

Aslı said...

Ben pek eğlendim :)

Ojedenojeye said...

Renkleri benim çok hoşuma gitti ya. Çok hoş durmuş :)