Pages

Monday, March 10, 2014

Adore on Sand Tropes


Herkese merhaba!

Essie Sand Tropes üzerine renkli baskı yapmak için çok uygun bir renk. Tek başına süreceğini hiç sanmıyorum ama bu şekilde bol bol kullanacağım.

China Glaze Romantique koleskiyonunu duymuşsunuzdur - ben pek çok blogda tüm ojelerinin baskı içn çok uygun olduğunu okumuştum. Fakat bu eski koleksiyonun ojelerini bulacağımı hiç düşünmediğim için ojelerin isimlerine ve renklerine bile bakmamıştım. Adore bu koleksiyondanmış! Ayrıca koleksiyonun diğer renkleri de halen satılıyormuş. Ve tüm o blog yazarları haklı, Adore ile harika damga yapılıyor.

--

Hi!

Essie Sand Tropes is just the color you need for stamping. I don't think I will ever wear it alone but I will use it pretty frequent as stamping background.

You must have heard of Chine Glaze Romantique collection - many bloggers mention how all polishes from that collection are suitable for stamping. I never thought I could find any polishes from that collection so I never checked its colors or polish names. Apparently Adore was from that collection! And the other colors were still selling. And all those bloggers were right, Adore is a great stamping polish.

Inventory:
Seche Clear - base coat
Seche Vite - top coat
Essie Sand Tropes - two coats
China Glaze Adore - stamping with BM19

No comments: