Pages

Sunday, June 19, 2011

Sephora Full Moon Party + Konad m37

Bu oje şu an itibariyle beni markadan soğuttu. Oysa bundan önce bir Sephora oje alıp ne kadar da sevmiştim. Küçük şişelerini severim zaten, kalın fırçasını da beğenmiştim. Hele rengine hayrandım. Bu sefer de rengi güzel. Sephora Full Moon Party çok güzel bir mor.
     


Oje şişesinde sadece sedefli bir mor görünse de sürmeye başlayınca içinde pembe ve az miktarda da mavi simler olduğunu fark ediyorsun. 


Bu noktaya kadar her şey güzel...oje açısından. Ben bu noktada henüz ojelerim kurumamışken giyinmek zorunda kaldığım için bozmadığım tırnağım kalmadı. (Giyinirken en fazla oje bozan hareketlerin listesini çıkarmaya çalıştım...fermuarlar en tehlikelileri) İşte bu yüzden üçüncü katı da sürmek zorunda kaldım. Zaten fazlasıyla yoğun bir oje - biraz bozuk olduğunu düşünüyorum, bundan önceki hiç de yoğun değildi - ve üç kat birden sürünce tırnağımın üzerine onun kadar bir katman daha sürmüş gibi hissediyordum.

Akşam eve döndüğümde de ojeyi çıkarmak istedim. Asetonlu pamuğu tırnağıma sürttüm...ve pamuk kaldı. Yarısını ojenin üzerinde bırakarak ilk turunu tamamladı. Oje neredeyse tüm pamuğu tuttu. Çıkarmak için o kadar çok uğraştım ki! Tabi parmaklarımın kalan her tarafını da pembe sim yapması pek sevgimi arttırmadı.

Daha bir süre Sephora oje kullanacağımı zannetmiyorum.

~~*~~

This nail polish made me lose interest in its brand. However I had bought a Sephora polish and loved it. I already love its small bottles and its thick bruch was nice too. I adored its color. I like this one's color as well. Sephora Full Moon Party is a really nice purple.

I didn't notice it but it has pink and some blue sparkles in it as well.

Up to this point, everything is nice...about the polish. It wasn't nice for me since I had to dress before my polish totally dried up. (I tried to make a list about the most polish-damaging actions...zippers are at the top of my list) For this reason I had to apply a third coat. The polish is already a pretty thick one - I think it had somewhat gone bad, my previous Sephora polish wasn't thick at all - so with its third coat, I was feeling like I had put a new nail on top of my nails.


I wanted to wipe off the polish when I arrived at home. I rubbed the acetoned cotton...and it stucked. I had to try really hard to get rid of the polish. Then all my fingers were covered with pink sparkles. Lovely!

Don't think I will use a Sephore polish anytime soon.

2 comments:

Marjo on makeup frenzy said...

Hadi ya cidden o kadar kötü mü :( Ben de bayıldım rengine ama uğraştırıcı bir şeyse almaya değmez :(

Aslı said...

Doğrusu bundan öncekinde bir sorun hatırlamıyorum ama bu oje çok sinirimi bozdu. Şansını dene, renkleri çok güzel ama almadan önce yoğunluğuna falan bir bak derim.