Pages

Tuesday, June 28, 2011

Alix Avien Nail Deco Beyaz

Selam!

Çatlayan ojelerin ilk olarak Alix Avien'de görmüştüm ve dört renginden ikisini almıştım fakat ilk gün deneme yapmak dışında doğru düzgün sürmemiştim. Eğlenceli, süslü bi şeyler olsun ama çok da uğraşmayayım dedim.

Alix Avien'in ojelerinde hiç hoşlanmadığım bir şey şişelerinde markası dışında hiç bir şey yazmaması. Normal ojelerde çok umursamasam da çatlayan ojelerde hiç değilse bir tarafına değişik bir şeyler koysa iyi olurmuş. Markadan beyaz bir ojem olsa ayırt etmemin imkanı yok.


Biraz renkli olsun istedim. Bu şekilde her tırnağıma farklı renk son sürüşüm...ilkokuldaydı.


Sol elimle resim çekmek zor!

~~

Hi!

I first saw cracking nail polishes in Alix Avien and had bought two out of its four colors. Yet I had just tried them on the first day, didn't applied them correctly so here was the chance, I wanted something funny and nice looking without much effort.

The thing I don't like in Alix Avien polishes is their bottles; there is nothing but the brand name on it. With any other, normal polish it is not a problem but it would be nice to put something different on it for cracking ones. If I were to have a white polish from this brand, I wouldn't be able to distinguish between them.

Wanted it to be colorful. The last time I applied different colors to my nails was when I was in...primary school.

No comments: