Pages

Sunday, July 3, 2011

Asetonsuz Oje Çıkarıcı

Selam!

Bu sefer oje değil oje çıkartıcı üzerine yazmak istedim. Bu tarz ürünlerin pek çok kozmetik ve oje satan yerde görüyordum; beni almaya ikna eden Flormar oldu. Normalde asetonu bu tip ürünlere tercih ederim; hem fiyatı yüzünden hem de her nedense kendi marka ojelerinde daha başarılı olacak ama diğer markaları çıkarmayacak gibi bir izlemine sahibim.

Fiyatından başlarsam...daha fazla araştırma yapmam gerekiyor. Bu resimdeki 125 ml olanın fiyatı 2.90 TL ama asetonu ne kadara aldığımdan emin değilim. Daha fazla miktarda alıyorum, orası kesin. Büyük olasılıkla asetondan çok az daha pahalı.

Diğer bahsettiğim marka ayrımına gelirsek...yok öyle bir şey. Tamamen benim uydurmam. Mantıklı olarak kendi marka ojesini de diğerini de aynı şekilde çıkarıyor.

Bu ürün hakkında en sevdiğim şey kokusu. Asetonun rahatsız edici kimyasal kokusu yok. İçinde aseton yerine benzer kimyasallar kullanılıyor ama ayrıca içine parfüm de konduğu için o kokuyu başarıyla bastırmış. İkinci olarak da içinde tırnağa iyi gelecek çeşitli yağlar var. İyi gelir mi bilmem ama bu yağlar hem pamuğun oje üzerinde çok rahat kaymasını sağlıyor hem de ojeyi çıkardıktan sonra tırnaktaki kurumuş hissini yaratmıyor.

Bu yüzden ürünü pek bir sevdim. Ayrıca bence şişesi pek hoş görünüyor.
Hi!

This time I'm writing about a nail polish remover instead of a polish. I've seen this type of products in many cosmetics and polish shops; Flormar was the one that persuaded me. Normally I prefer acetone to these products; because of its price and an idea that these products would be more effective to its brand.

Starting with its price...I need to make some more research. The one in this picture is 125 ml, price 2.90 TL. Though I'm not sure for how much I buy acetone. I buy more quantity, that's sure. Most probably this is slightly more expensive than acetone.

As for the other brand difference...there is no such thing. I have totally made it up. It removes all brand polishes the same way, logically.

The thing I love the most about this product is its scent. It doesn't have acetone's disturbing chemical odour. These are similar chemicals to acetone in it but there is also perfume and it represses their smell easily. Secondly there are oils that are good for nails. I wouldn't know whether they are good or not but these oils make the cotton slide easily over the polish as well as prevents the dry feeling of the acetone.

I like this product so much. Also I think its bottle looks really good.


(Picture from kozmetikvemakyaj.com / Fotoğraf kozmetikvemakyaj.com sitesinden)

No comments: