Pages

Tuesday, November 6, 2012

Flormar Duo 2x Chrome DC04

both English and Turkish

Selam!

Nasılsınız görüşmeyeli?

Uzun zamandır Türk markalarına blogumda yer vermediğimin farkındaydım ama hoşuma giden bir oje de bulamıyordum. Flormar'ın Duo 2x Chrome serisini sonunda bulabildim ve bir rengini aldım.

Renk çok güzel, pırıltısı bir harika fakat inatla duochrome olduğunu gösteren o renk değişimini göremiyorum. Mağazada da görememiştim, şimdi tırnağımda yine göremiyorum. İnternette bir kaç yorum okudum, China Glaze Bohemian serisini almayın bunu alın diyen gördüm, bende Bohemian'dan da oje yok zaten ama olanların yorumu bu yönde.

Sonuçta bence çok güzel parlıyor, lacivertine falan mağazada bayıldım ama renk değişimini göremiyorum.

Kullandığım ojeler:
Seche Base Crystal Clear Base Coat
Flormar Duo 2x Chrome DC04

~~

Hi!

How have you been?

I knew there was a lack of Turkish brands on my blog for some time but I couldn't find any polish I liked. Finally I found Flormar's Duo 2x Chome series and bought one.

The color is beautiful and shine is brilliant but I can't see the color change that indicates duochrome. I couldn't see it in the shop then and I can't see it on my nails now. I read a few reviews on the internet, some people says to but this series instead of China Glaze Bohemian series; I don't have and polishes from Bohemian but this is the comments of people who have it.

Result - I think it shines brilliantly but I can't see the color changes.

Polishes I used:

Seche Base Crystal Clear Base Coat
Flormar Duo 2x Chrome DC04No comments: