Pages

Wednesday, January 25, 2012

Flormar Supershine 05 Marble


Selam!

Blogumda hiç ebruli manikür resmi olmadığını fark ettim. Hiç olur mu! Zaten altı ayda bir yaptığım bir manikürdür; bu pazar günü oturdum, uğraştım ve pembe bir tane yaptım. (Postamı da çarşambaya denk getirdim...neyse)

Ne çok güzel ne de çok kötü. Yine de burada paylaşmak istedim.

Her ebruli yapımı ojeyi daha iyi tanıdığım bir ders gibi geliyor bana. Başka hiç bir manikürde oje ile bu kadar iç içe değilim. Ojenin yapısı, davranışları, yayılması, nasıl daha kolay çıktığı, nasıl daha kolay yapıştığı...Ne yazık ki çok uğraşlı ve zaman alıyor, yoksa daha sık yapmaya çalışırım (mesela 3 ayda bir!).

Kullandığım ojeler: Flormar Supershine 05 ve Flormar Plus+ Quartz 006. Bu manikürde o kadar çok oje harcıyorum ki bırak ithal markaları, bir daha bulabileceğimden emin olmadığım yerli ojelerimi bile kullanmaya kıyamıyorum.

~~

Hi!

I noticed I don't have any marble manicure photos on my blog. This can't be! I do it once every six months anyway, so this Sunday I worked on it and made a pink one. (Then posted it on a Wednesday.)

Not so good, not so bad neither. Still wanted to share it here.

Every marble manicure feels like a lesson on polish for me. I don't work so close to it in any other manicure. I learn about polish's structure, behavior, diffusion, how to best remove it, how to best stick it,...However it is so much work and takes lots of time, otherwise I would have tried in more often (For example once in every three months!).

Polishes I used: Flormar Supershine 05 and Flormar Plus+ Quartz 006. I waste so much polish in this manicure that I can't bring myself to use any of my imported ones or locals that I'm not sure I can find again.


No comments: